Weekendowe podsumowanie (II)

Zapraszamy do lektury podsumowania spotkań minionego weekendu w  naszym regionie.

IV liga – grupa spadkowa
Czwartoligowe zespoły z naszego regionu powróciły do ligowych rozgrywek po zimowej przerwie. W najlepszych humorach sobotnie popołudnie będą wspominali zawodnicy z Kościana. Mecz rozpoczął się pod ich dyktando, jednak kilka chwil przed przerwą drugą żółtą kartkę otrzymał środkowy obrońca Obry – Łukasz Bartkowiak. Mimo gry w przewadze, Zieloni nie zdominowali kościańskiego zespołu. Gola na wagę trzech punktów udało się zdobyć w 80. minucie za sprawą Dawida Ratajczaka. W kolejnym spotkaniu Polonia Leszno może czuć spory niedosyt po zremisowanym 3:3 meczu z Ostrovią. Goście musieli od 37. minuty radzić sobie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce jednego z zawodników. Leszczynianie usiłowali wykorzystać grę w przewadze. Wyszli co prawda na prowadzenie 3:2 na kwadrans przed końcem spotkania, jednak ostatecznie zawodnikom przyjezdnych udało się wyrównać i wyjechać z jednym punktem. Krobianka w tej kolejce nie zdobyła punktów, uległa w meczu wyjazdowym z drużyną Wilków 0:2.

1. kolejka:

0 - 1
Pełny czas bez dogrywki

3 - 3

2 - 0

V liga gr. 2
W tej kolejce lider Korona Piaski tylko zremisował z drużyną Przemysław Poznań. Remis padł również w Racocie – w istotnym spotkaniu drużyn, które walczą o utrzymanie. Piast Poniec porażką w Poznaniu niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej. Rawia Rawicz w meczu z Gromem Wolsztyn zdobyła komplet punktów.

Klasa okręgowa gr. 4

W klasie okręgowej gr. 4 lider z Konarzewa stanął na wysokości zadania i pokonał Juna-Trans Stare Oborzyska. W kolejnych spotkaniach padło sporo remisów. Grom Czacz bezbramkowo zremisował z Huraganem Michorzewo. Sokół Kaszczor i Dąb Kębłowo również podzieliły się punktami –  w tym spotkaniu padł wynik 1:1. Mecz NKS Niepruszewo z Gwiazdą Siedlec zakończył się rezultatem 2:2. Podobnie jak mecz Spójnia Strykowo i Brenewia Wijewo.

2 - 1

0 - 0

1 - 1

2 - 2

2 - 2

Klasa okręgowa gr. 5

W derbach gminy Krzemieniewo Piast Nowy Belęcin przegrał z MTS Pawłowice. W niedzielnym zestawieniu drużyn Sarnowianki Saronowa i Zjednoczeni Pudliszki zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Galerię z tego pojedynku przygotował dla nas Groundhopping Wielkopolska tutaj. Podczas sobotniego meczu Rydzyniaka Rydzyna i Korony Wilkowice gospodarze zgarnęli komplet punktów.