KKF Automobile Torino Konin został zwycięzcą Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie finałowe można określić jako świetną wizytówkę futsalu na poziomie Pucharu Polski. Po emocjonującym meczu w podstawowym czasie gry padł remis 5:5. Następnie w dogrywce obie drużyny strzeliły po dwie bramki i na tablicy wyników po dodatkowych dziesięciu minutach dogrywki widniał wynik 7:7. Seria rzutów karnych zadecydowała o tym, która z drużyn wzniesie do góry puchar. Zespół z Konina w tym elemencie okazał się skuteczniejszy i zwyciężył 5:3. Na tym szczeblu ten triumf był drugim w historii konińskiego klubu. KKF Automobile Torino Konin już w najbliższą niedzielę pozna rywala w kolejnej rundzie Pucharu Polski, który jest już szczeblem centralnym.

KO Optima Wągrowiec czyli drużyna niezrzeszona, która obecnie nie występuje w żadnej lidze futsalu. Przystępowała do spotkania w roli drużyny, która miała mieć mniejsze szanse na wygraną. Z kolei KKF Konin zamierzał zwyciężyć doświadczeniem i ograniem na drugoligowych parkietach parkietach.

Zdjęcia: KO Optima Wągrowiec