Statscore Futsal Ekstraklasa: Było tak blisko (13. kolejka)

Drużynie Futsal Leszno zabrakło niewiele, aby wywieź z Gliwic jeden punkt. Niestety w ostatniej akcji spotkania Piast strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W 5. minucie Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie po dokładnym podaniu z rzutu rożnego Rafała Franza, a piłkę do bramki skierował Rodrigo Dasaiev. Piast Gliwice po zdobyciu gola rozpoczął grać wyżej pressingiem, co nie ułatwiało gry w ataku leszczynianom. Futsal Leszno po kilku minutach przejął inicjatywę i częściej utrzymywał się przy piłce. Skutkiem tego były strzały na bramkę Piasta, które oddał Mateusz Lisowski, jednak bramkarz gospodarzy obronił obie próby leszczyńskiego zawodnika.

W 13. minucie ponownie Rafał Franz bardzo dobrze zachował się na lewym skrzydle i mocnym podaniem dograł do Rodrigo Dasaieva, który umieścił piłkę w siatce. Piast po tej akcji prowadził 2:0. Kilka sekund później Futsal Leszno przeprowadził błyskawiczną kontrę, którą wykończył Vitalii Lisnychenko i gol kontaktowy stał się faktem. Po tej bramce podopieczni Orlando Duarte próbowali od razu odpowiedzieć wyższym pressingiem i dążyli do tego, aby częściej utrzymywać się przy piłce. Jednak zespół Tomasza Trznadla nie oddał pola i nadal kontynuował konsekwentną grę w obronie stosując pressing na połowie gospodarzy.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy piąty faul zainkasowali gospodarze. Po tej sytuacji Tomasz Trznadel wziął czas, który wykorzystał na przekazanie instrukcji swoim zawodnikom, co do wykonania tego stałego fragmentu gry. Po powrocie na parkiet leszczynianie dokładnie wykonali rzut wolny i po podaniu Kacpra Konopackiego gola wyrównującego trafił Jarosław Radliński.

Piast od początku drugiej połowy ruszył do ataku. W ciągu kilku minut wiele groźnych strzałów oddali gospodarze, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Noel Charrier. Po sześciu minutach dominacji gospodarzy, Futsal Leszno przeprowadził kontratak, który dokładnym strzałem sfinalizował Michał Bartnicki pokonując Michała Widucha. Tym samym leszczynianie objęli prowadzenie 3:2. Orlando Duarte już w 28. minucie wprowadził lotnego bramkarza. Gra w przewadze po minucie gry odniosła rezultat i Tomasz Czech z najbliższej odległości doprowadził do remisu 3:3. Mimo tego, że Piast Gliwice wyrównał wynik, to za moment ponownie w piątkę zawodników rozgrywali w polu akcje w ataku. Cierpliwość w rozgrywaniu akcji w przewadze została nagrodzona w 35. minucie, gdy bramkę na 4:3 dla Piasta zdobył Ixemad Cabrera.

W ostatnich trzech minutach, to leszczynianie konstruowali swoje akcje w piątkę w ataku. Na siedem sekund przed końcową syreną Sebastian Wojciechowski minął zawodnika Piasta i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety nie był to jeszcze koniec meczu. Piast Gliwice w ostatniej akcji meczu skutecznie rozegrał piłkę grając w przewadze i zdobył gola na wagę zwycięstwa. Autorem ostatniej bramki zdobytej na dwie sekundy przed końcem meczu był Ixemad Cabrera. Ostatecznie Futsal Leszno przegrał z Piastem Gliwice 4:5.