Puchar Polski Kobiet: Koniec przygody (wynik)

W niedzielę o godz. 12:00 odbyło się spotkanie w ramach 1/16 Pucharu Polski Kobiet. Drużyna Juna-Trans Women Stare Oborzyska zmierzyła się z AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków.

W tym zestawieniu zdecydowanym faworytem był zespół z Krakowa. Zawodniczki na co dzień występujące w Ekstralidze dobrze rozpoczęły to spotkanie. W 7. minucie objęły prowadzenie na 1:0. Po stracie gola podopieczne Marcina Adamczaka grały poprawnie, jednak doświadczenie zespołu z wyższej klasy rozgrywkowej dało o sobie znać kilka chwil przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Trener Krzysztof Krok mógł cieszyć się z dwóch strzelonych bramek w krótkim odstępie czasu, które były golami do szatni. Na przerwę zawodniczki Juna-Trans Women Stare Oborzyska schodziły przegrywając 0:3. W drugiej połowie meczu zawodniczki AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków kontynuowały pewną grę strzelając jeszcze dwa gole. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem czwartego zespołu poprzedniego sezonu Ekstraklasy Kobiet 5:0, jednakże zawodniczki Juny Trans zagrały bardzo ambitnie i zmusiły faworytki do zostawienia sporo sił na boisku. Było to z pewnością wielkie doświadczenie dla zawodniczek ze Starych Oborzysk.