Statscore Futsal Ekstraklasa: Miłego złego początki (12. kolejka)

Drużyna GI Malepszy Futsal Leszno odniosła porażkę na własnym parkiecie z drużyną Contstractu Lubawa 1:9.

Leszczynianie to spotkanie rozpoczęli kapitalnie, bo już w pierwszej minucie Kacper Konopacki strzałem z lewego skrzydła otworzył wynik na 1:0. Podopieczni Dawida Grubalskiego od razu zareagowali na ten stan wydarzeń na parkiecie. Constract w kolejnych minutach przejął inicjatywę. Zespół Futsal Leszno przez kolejne minuty musiał skupiać się na grze w obronie i wyprowadzaniu kontrataków. Dobra postawa Noela Charriera uchroniła leszczynian przed stratą gola aż do 13. minuty, gdy to znakomitą akcję przeprowadzili goście i bramkę wyrównującą na 1:1 strzelił Sebastian Grubalski. Minutę później prowadzenie na 2:1 objął zespół Constractu. Dokładnym mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Bartłomiej Piórkowski. W 16. minucie po raz kolejny zagotowało się pod bramką gospodarzy. Najpierw uderzenie w słupek uratowało leszczynian, ale Sebastian Grubalski po dograniu ze skrzydła zdobył gola na 3:1. Kilka chwil później nieporozumienie w obronie wykorzystał mocnym strzałem Pedro Silva dając prowadzenie gościom 4:1. Chwilę później ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję i ponownie pokonał bramkarza gospodarzy, dając rezultat 5:1. W ostatnich sekundach pierwszej połowy groźny strzał na bramkę gości z Lubawy oddał jeszcze Hubert Olszak, ale na wysokości zadania stanął Imanol Chavez.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli Constractu Lubawa. W 22. minucie Pedro Silva skompletował hat-tricka i tym samym podwyższył prowadzenie na 6:1. Tomasz Trznadel od 24. minuty zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. W niebieskiej koszulce pojawił się Mateusz Lisowski i zespół z Leszna w takim ustawieniu grał już do końca meczu. W 28. minucie leszczynianie byli blisko zdobycia drugiej bramki, ale bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz gości i Pedro Pereira strzałem z własnej połowy trafił do pustej leszczyńskiej bramki na 7:1. W 34. minucie z środkowej części boiska błąd gospodarzy wykorzystał Tomasz Kriezel trafiając gola na 8:1. W 37. minucie zespół Constractu Lubawa jedną z akcji rozegrał z wycofanym bramkarzem, co zakończyło się golem, którego autorem był Pedro Silva. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1. dla Constractu Lubawa.