PROEKO IV liga: 17. kolejka (wyniki)

W sobotę odbyła się seria spotkań w ramach 17. kolejki PROEKO IV ligi. Prezentujemy komplet wyników.

W ramach 17. kolejki PROEKO IV ligi Polonia Leszno odniosła zwycięstwo w bardzo istotnej potyczce dla tego zespołu z Wartą II Poznań. Gol na wagę zwycięstwa padł w 19. minucie. Strzelił go z ostrego kąta Adam Piwoński. Leszczynianie w drugiej połowie mieli jeszcze kilka okazji: poprzeczka czy nieuznany gol ze spalonego. Ostatecznie Polonia dowiozła jednobramkową przewagę do końca spotkania i odniosła zwycięstwo na własnym boisku.

Spotkanie Obry Kościan rozpoczęło się dla drużyny z naszego regionu bardzo dobrze. Już w 7. minucie po bramce Tomasza Marcinkowskiego Obra objęła prowadzenie na 1:0 i do przerwy sytuacja pozostała bez zmian. Niestety druga połowa nie rozpoczęła się tak dobrze. Tarnovia już w 49. minucie zdobyła gola wyrównującego. Kilka minut później gospodarze trafili w bramkę na 2:1. Następnie sytuacja Obry skomplikowała jeszcze jeszcze bardziej, bo czerwoną kartkę otrzymał Dawid Ratajczak. Wynik meczu nie uległ już zmianie i to GKS cieszył się z trzech punktów w tym spotkaniu.

Spotkanie Krobianki Krobia z Centrą Ostrów Wlkp. odbędzie się w najbliższą środę 18 listopada o godz. 17:00.

Na czele tabeli Victoria Września poniosła drugą porażkę w sezonie. Dokonał tej sztuki ponownie zespół z Ostrowa Wielkopolskiego – tym razem Ostrovia 1909 pokonała lidera z Wrześni 2:1. Pogoń Nowe Skalmierzyce odniosła kolejne zwycięstwo i dzięki temu zbliżyła się do wspomnianego lidera na trzy punkty.