Statscore Futsal Ekstraklasa: Cenny punkt (11. kolejka)

Drużyna GI Malepszy Futsal Leszno zremisowała w meczu wyjazdowym z AZS UW Wilanów 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Obie drużyny były nastawione na stosowanie wysokiego pressingu w czasie, gdy przeciwnicy rozgrywali piłkę. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 11. minucie za sprawą Przemysława Kępińskiego. Po tej sytuacji Futsal Leszno próbował szybko odrobić straty. Bliscy tej sztuki byli: Sebastian Wojciechowski i Vitalii Lisnychenko ale zabrakło szczęścia. Przez ostatnie trzy minuty gospodarze mieli na swoim koncie pięć fauli. Wydawało się, że w tej części gry nic się już nie wydarzy. Jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy Noel Charrier obronił uderzenie gospodarzy, a następnie został trącony przez jednego z zawodników AZSu. Sędzia odgwizdał szóste przewinienie i do przedłużonego rzutu karnego podszedł Vitalii Lisnychenko. Niestety lepszy w tym pojedynku okazał się bramkarz gospodarzy – Kamil Wójcik. Na przerwę drużyna Futsal Leszno schodziła do szatni przegrywając 0:1.

Druga część spotkania nie rozpoczęła się po myśli leszczynian. Jedna z pierwszych akcji zakończyła się błędem i bardzo groźną akcją gospodarzy. Wtedy szczęście dopisało jeszcze zawodnikom z Leszna. Kilka chwil później Michał Klaus sfinalizował kontratak gospodarzy i AZS objął prowadzenie 2:0. Zespół Futsal Leszno był zmuszony do rozpoczęcia bardziej ofensywnej gry. W 27. minucie błąd w rozegraniu gospodarzy próbował wykorzystać Kacper Konopacki ale zabrakło celności w wykończeniu akcji. Minutę później Piotr Pietruszko mocno wstrzelił futsalówkę w pole karne, a ona odbiła się od Radosława Marcinkowskiego i wpadła do bramki. Wynik uległ zmianie na 2:1. W 37. minucie po indywidualnej akcji skrzydłem Sebastian Wojciechowski dograł piłkę po ziemi do Adriana Niedźwiedzkiego, który trafił do pustej bramki i wynik zmienił się na 2:2. Chwilę później podopieczni Macieja Karczyńskiego mieli doskonałą okazję do ponownego objęcia prowadzenia, ale strzał z pola karnego Macieja Pikiewicza kapitalnie obronił Noel Charrier. Dwie minuty przed końcem meczu leszczynianie kontrolowali ostatnie chwile w tym spotkaniu. Ostatecznie w meczu z AZS UW Wilanów zdobyli jeden bardzo cenny punkt.

Dzień Gospodarze Wynik Goście
Środa 11.11.2020
Szczegóły
AZS UW Wilanów
GI Malepszy Futsal Leszno
  • 11′ Przemysław Kępiński
  • 22′ Michał Klaus
  • 29’Radosław Marcinkowski (s)