Puchar Polski: Korona Piaski triumfatorem!

O godz. 13:00 rozpoczął się finał Totolotek Puchar Polski strefy leszczyńskiej pomiędzy Orkanem Chorzemin a Koroną Piaski.

Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Wyszli na prowadzenie już w 13. minucie po bramce Jakuba Nowaka. Gospodarze próbowali zdobyć bramkę wyrównującą ale nieskutecznie. W 40. minucie bramkarz Orkanu dopuścił się faulu w polu karnym. Do jedenastki podszedł Jakub Rerak i strzelił gola na 2:0 dla Korony. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu gospodarzy. W 52. minucie Dariusz Naskręt otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną za faul w polu karnym. Goście po tej akcji musieli grać już do końca tego spotkania w dziesiątkę.  Zawodnik Orkanu – Filip Bochyński pewnie wykonał rzut karny i strzelił bramkę kontaktową.

Z minuty na minutę było widać przewagę liczebną na boisku po stronie zespołu z Chorzemina. Gospodarze poczuli swoją szansę i koncentrowali się bardziej na atakowaniu bramki gości. W dwóch akcjach byli bardzo bliscy wyrównania. W 63. minucie groźny strzał zatrzymał bramkarz gości, a kilka minut później minimalnie niecelnie strzelał jeden z zawodników Orkanu. W 69. minucie celnie uderzył Krystian Buśko zdobywając gola wyrównującego na 2:2. Zespół gospodarzy kontynuował swoje ataki i pięć minut później oddał kolejny groźny strzał na bramkę Korony, tym razem nad poprzeczką.

Podopieczni Michała Roszaka próbowali odpowiedzieć na dominację gospodarzy. W 80. minucie wyprowadzili bardzo groźną kontrę ale bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania i obronił strzał. W 85. minucie Korona przeprowadziła dobrą akcję i po dośrodkowaniu ze skraju pola karnego bramkę po strzale głową strzelił Jakub Nowak wyprowadzając ponownie gości na prowadzenie 3:2. Orkan w ostatnich minutach rozpaczliwie atakował jeszcze bramkę Korony, ale żaden strzał nie był już wstanie znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych.

Zawodnikami meczu zostali wybrani: Krystian Buśko (Orkan Chorzemin) i Jakub Nowak (Korona Piaski)

Korona Piaski drugi sezon z rzędu została triumfatorem Pucharu Polski strefy leszczyńskiej.