PROEKO IV liga: 15. kolejka (wyniki)

W sobotę odbyła się seria spotkań w ramach 15. kolejki PROEKO IV ligi. Prezentujemy komplet wyników spotkań, które się odbyły.

W ramach 15. kolejki PROEKO IV ligi odbyły się derby naszego regionu pomiędzy Krobianką Krobia a Obrą Kościan. Goście świetnie rozpoczęli spotkanie, ponieważ już w 11. minucie objęli prowadzenie. Po kilku minutach padły dwie kolejne bramki dla Obry. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy Krobianki strzelając bramkę na 1:3. Na 12. minut przed końcem spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tomasz Marcinkowski, który ustalił wynik spotkania na 4:1 dla Obry Kościan. Trzeci zespół z naszego regionu – Polonia Leszno rozegrała spotkanie na własnym boisku z LKS Gołuchów. Spotkanie rozpoczęło się od kilku indywidualnych błędów leszczyńskich zawodników, co poskutkowało prowadzeniem do przerwy drużyny gości 3:0. W drugiej części spotkania LKS dominował jeszcze bardziej i strzelał kolejne bramki. Polonia odpowiedziała tylko jedną bramką strzeloną przez Wojciecha Bzdęgę bezpośrednio z rzutu wolnego. Spotkanie zakończyło się bardzo wysoką przegraną podopiecznych Łukasza Koniecznego, aż 1:8.

W czubie tabeli znajdujący się lider Victoria Września poniosła pierwszą porażkę w sezonie – przegrała z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. 0:2. W środkowej części tabeli można zauważyć bardzo małe różnice punktowe, co gwarantuje walkę o pierwszą ósemkę do ostatniej kolejki rundy jesiennej.