Statscore Futsal Ekstraklasa: Zasłużone zwycięstwo (9. kolejka)

Drużyna GI Malepszy Futsal Leszno sięgnęła po drugie zwycięstwo z rzędu na własnym parkiecie. Leszczynianie pokonali MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2.

Po dwóch golach Kacpra Konopackiego oraz po jednym trafieniu Mateusza Lisowskiego i Michała Bartnickiego.

Leszczynianie rozpoczęli ten mecz podobnie jak w ostatnim spotkaniu z Red Devils Chojnice na własnym parkiecie, czyli od stosowania pressingu na połowie przeciwnika. Taka gra skutkowała wieloma przechwyceniami piłki, a także wymuszonymi błędami po stronie rywali. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, a białostoczanie próbowali odpowiadać kontrami. Pierwsza bramka padła dopiero w 13. minucie – strzelił ją dla Futsal Leszno Kacper Konopacki, uderzając z powietrza po dograniu Jakuba Molickiego. Dwie minuty później było już 2:0. Błąd bramkarza gości wykorzystał Mateusz Lisowski i z połowy boiska precyzyjnym uderzeniem strzelił gola. MOKS próbował zareagować na taki obrót sytuacji na parkiecie. Jednak w dzisiejszej pierwszej połowie obrona gospodarzy funkcjonowała bardzo dobrze. Kolejny cios drużyna Futsal Leszno wyprowadziła w 19. minucie. Kacper Konopacki doskonale odnalazł przed polem karnym Michała Bartnickiego, który z zimną krwią w pierwszej kolejności zamarkował strzał, a następnie pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 3:0.

Drugą połowę meczu podopieczni Adriana Citko rozpoczęli od agresywniejszej gry, stosując pressing na połowie leszczynian. Taka gra pozwoliła gościom na wykreowanie kilku groźnych sytuacji, jednak najgroźniejszy strzał trafił w słupek. Po kilku minutach było już 4:0. Początkowo strzał Jakuba Molickiego trafił w poprzeczkę ale dobitka Kacpra Konopackiego nie pozostawiła szans bramkarzowi. Goście po tym golu jeszcze bardziej starali się strzelić chociażby jednego gola. Udało się to w 36. minucie, kiedy dobre podanie od Pawła Aleksandrowicza na gola zamienił Piotr Skiepko. Przyjezdni na ostatnie trzy minuty przed końcem meczu postanowili zagrać z wycofanym bramkarzem i podczas ostatnich akcji oblegali bramkę leszczynian. Goście dowiedli swego w 39. minucie, gdy ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Skiepko. Drużyna Futsal Leszno na koniec stanęła na wysokości zadania i nie straciła już żadnego gola. Tym samym, spotkanie zakończyło się rezultatem 4:2.