Statscore Futsal Ekstraklasa: Trapez odczarowany (7. kolejka)

GI Malepszy Futsal Leszno sięgnęła po drugie zwycięstwo z rzędu i pierwsze od prawie roku na własnym parkiecie. Leszczynianie pokonali Red Devlis Chojnice 2:1 po dwóch golach Huberta Olszaka.

Leszczynianie rozpoczęli ten mecz od kilku groźnych sytuacji strzeleckich. Już od samego początku pokazali przyjezdnym, że chcą w tym spotkaniu utrzymywać się częściej przy piłce. Drużyna Red Devlis Chojnice na samym starcie była nastawiona na grę z kontrataku i pierwsze minuty meczu potwierdziły ten scenariusz. Pierwszy gol padł w 11. minucie gdy, świetną kontrę wyprowadził Sebastian Wojciechowski, którą sfinalizował Hubert Olszak. Minutę później chojniczanie cieszyli się już z bramki wyrównującej. Mykyty Storozhuka sfinalizował podanie od Kristana Medona, który przeprowadził zabójczą kontrę dla gospodarzy. W kolejnych akcjach nadal dominowali futsaliści z Leszna, jednak na parkiecie świetnie spisywał się bramkarz gości – Kevin Kollar. Do przerwy pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa meczu miała bardzo podobny scenariusz co pierwsza. Gospodarze częściej byli w posiadaniu futsalówki, a goście skupiali się na wyprowadzaniu kontrataków. Red Devils w drugiej połowie grali jednak zdecydowanie agresywniej w obronie. Konsekwencją tego był odgwizdany szósty faul, który dał leszczynianom przedłużony rzut karny w 38. minucie. Niestety dla gospodarzy Mateusz Lisowski oddał strzał obok bramki. Minutę później kibice w hali Trapez mogli cieszyć się już drugą bramką swojej drużyny. Strzał Michała  Bartnickiego w bramkę zamienił Hubert Olszak i wyprowadził Futsal Leszno na prowadzenie 2:1. Goście na ostatnią minutę spotkania postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Jednakże gospodarze do końca zagrali bardzo dobrze w obronie i nie stracili już gola, tym samym zwyciężając to spotkaniu.