Statscore Futsal Ekstraklasa: Wyjazdowe zwycięstwo (6. kolejka)

Mimo dużych osłabień kadrowych GI Malepszy Futsal Leszno pokonał na wyjeździe LSSS Team Lębork 2:1 i dopisał na swoje konto trzy punkty.

W pierwszych akcjach więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie podopieczni Tomasza Trznadla. W 6. minucie leszczynianie objęli prowadzenie na 1:0 za sprawą Jarosława Radlińskiego, który zamknął podanie z rzutu rożnego Sebastiana Wojciechowskiego.

Kilka chwil później szansę na podwyższenie wyniku w jednym z kontrataków miał Kacper Konopacki ale zabrakło celności. Druga część pierwszej połowy przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Zawodnicy Futsal Leszno w krótkim czasie zainkasowali pięć fauli. Taka sytuacja wymusiła ostrożniejszą grę przyjezdnych i zespół z Leszna musiał skupić się na grze z kontry. Team Lębork prowadził grę przez kilka minut podejmując groźne ataki, po których gospodarzom udało się oddawać strzały. Dwa z nich zakończyły się odbiciem od słupka i poprzeczki bramkarza Michała Długosza. Jednak w 16. minucie błąd popełnił zawodnik beniaminka i podał w jednej akcji dwukrotnie do swojego bramkarza. Konsekwencją tego był odgwizdany rzut wolny dla gości. Następnie, Sebastian Wojciechowski ustawił futsalówkę na szóstym metrze, a zawodnicy gospodarzy ustawili mur w bramce. Nie zdało się to na wiele, gdyż Kacper Konopacki świetnym i precyzyjnym strzałem po ziemi podwyższył wynik na 2:0. Team Lębork w kolejnych minutach podejmował dalsze próby strzelenia bramki kontaktowej, jednakże już w pierwszej połowie spotkania wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części meczu gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i postawili na wyższy pressing. Team Lębork dzięki temu prowadził grę, jednak nie był w stanie wykreować takich groźnych strzałów, jak w pierwszej części. Najlepszą sytuację w 27. minucie do zmiany wyniku miał Jarosław Radliński, gdy po strzale głową bramkarz gospodarzy musiał ratować swój zespół wybijając piłkę. W 30. minucie Mateusz Maciąg strzelił bramkę kontaktową dla gospodarzy na 1:2 po doskonałym strzale z woleja. Następne minuty były bardzo wyrównane. Od 35. minuty trener Wojciech Pięta zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Przez ten czas Team Lębork rozpaczliwie próbował atakować na bramkę Michała Długosza. Leszczynianie już do końca spotkania nie pozwolili gospodarzom na doprowadzenie do remisu i to drużyna Futsal Leszno wywozi z Lęborka bardzo ważne trzy punkty.