Puchar Polski: Poznaliśmy finalistów! (wyniki)

Dzisiejszym popołudniem odbyły się spotkania półfinałowe w Pucharze Polski strefy leszczyńskiej. Już wiemy, które z drużyn awansowały do finału!

Korona Piaski drugi rok z rzędu wystąpi w finale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Dzisiejsze spotkanie z Promieniem Krzywiń rozstrzygnęli na własną korzyść, pokonując przeciwnika 5:0 i tym samym udokumentowali swoją świetną formę, która towarzyszy im od początku sezonu.

W drugim półfinale wydarzenia boiskowe miały bardziej dramatyczny przebieg. Goście – Orkan Chorzemin w 19. minucie objęli prowadzenie na 1:0. Tuż po przerwie wynik został podwyższony na 2:0. Następnie w 56. minucie zawodnik z Awdaniec Pakosław strzelił bramkę kontaktową na 1:2. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, jeden z zawodników z Chorzemina otrzymał czerwoną kartkę i to spotkanie goście musieli dokończyć w osłabieniu. W doliczonym czasie gry po bramce z rzutu karnego gospodarze wyrównali na 2:2. Ponownie, jak miało to miejsce w ćwierćfinale, drużyny stoczyły pojedynek w rzutach karnych. Tym razem, trzeba było uznać wyższość gości – Orkan Chorzemin zwyciężył 4:3 w serii rzutów karnych i awansował do finału.