Statscore Futsal Ekstraklasa: Trudny mecz dla Rekordu (5. kolejka)

Drużyna GI Malepszy Futsal przegrała sobotnie spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Rekord w tym zestawieniu pełnił rolę zdecydowanego faworyta. Jednakże podopiecznych Andrzeja Szłapy nie czekała łatwa przeprawa po trzy punkty w leszczyńskim Trapezie. Spotkanie rozgrywało się od początku pod dyktando gości, którzy jak do tego przyzwyczaili kibiców futsalu w Polsce, grali w ataku pozycyjnym. Futsal Leszno jednak potrafił bardzo dobrze grać w obronie i uniemożliwiał swobodną wymianę futsalówki w szeregach mistrzów Polski. Podopieczni Tomasza Trznadla odpowiadali groźnymi kontratakami, które kończyły się strzałami w światło bramki Bartłomieja Nawrata. Dopiero pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 11. minucie, gdy to Jan Janovsky pokonał bramkarza gospodarzy. Gospodarze odpowiedzieli kilka minut później. Wzorcowy kontratak przeprowadziła dwójka zawodników – Wojciechowski i Radliński. Tym samym, gola wyrównującego w 15. minucie strzelił właśnie popularny Rambo. Po tym golu kolejne akcje stwarzał Rekord, ale Noel Charrier z pomocą kolegów dobrze spisywał się między słupkami. Gola na 1:2 dla gości strzelił 24. sekundy przed zakończeniem pierwszej połowy Matheus Ribeiro Ferreira.

W drugiej połowie ponownie to Rekord przeważał na parkiecie. Goście w 33. minucie podwyższyli rezultat na własną korzyść za sprawą Michała Marka. Futsal Leszno w trakcie drugiej części spotkania miał świetne sytuacje na kolejne gole za sprawą Jakuba Molickiego, Huberta Olszaka i Kacpra Konopackiego. Jednak w każdej sytuacji z udziałem tych zawodników brakowało minimalnego szczęścia.

Mimo iż gospodarze zanotowali niekorzystny rezultat, to kibice z hali Trapez mogli wychodzić z dobrymi wrażeniami po dzisiejszym pojedynku z Mistrzem Polski.