Futsal Ekstraklasa: Bez rozstrzygnięcia w derbach

Drużyna GI Malepszy Futsal zremisowała w meczu wyjazdowym z Red Dragons Pniewy.

W derbach wielkopolski to gospodarze z Pniew przeważali na parkiecie, jednak w ostatnich minutach bramkę wyrównującą na wagę jednego punktu zdobył Piotr Pietruszko.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do zawodników Red Dragons, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej okazji podbramkowych. Pierwszy gol padł w 7. minucie za sprawą króla strzelców z zeszłego sezonu Mateusza Kosteckiego, który pokonał silnym uderzeniem bramkarza Futsal Leszno. Goście w pierwszej połowie mieli tylko jedną sytuację, której nie wykorzystał Michał Bartnicki.

W drugiej części, ponownie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze podwyższając wyniki na 2:0 za sprawą Patryka Hołego. Leszczynianom udało się odpowiedzieć na tego gola dwie minuty później, gdy po stałym fragmencie gry Adrian Niedźwiedzki po podaniu Sebastiana Wojciechowskiego strzelił bramkę kontaktową. Po tym golu trwała zacięta walka o dominację na boisku. Podopiecznym Tomasza Trznadla udało się w końcówce spotkania skonstruować dobrą akcję, którą wykończył Piotr Pietruszko po podaniu Vitaliego Lisnychenko.