Futsal Ekstraklasa: Gorzki początek sezonu

W minioną sobotę odbyła się inauguracja Futsal Ekstraklasy. GI Malepszy Futsal Leszno na leszczyńskim Trapezie zmierzyli się z FC Toruń. Podczas tego pojedynku nie zabrakło emocji do ostatnich sekund.

FC Toruń

Spotkanie rozpoczęło się dominacją gospodarzy, którzy przez pierwsze trzy minuty prowadzili grę. Jednak po jednej z akcji nadziali się na kontrę FC Toruń i to goście objęli prowadzenie na 1:0. W kolejnych minutach podopieczni Tomasza Trznadla szukali swoich szans i dominowali. Brakowało jednak precyzji i szczęścia, aby strzelić wyrównującą bramkę. W 15. minucie skrzydłem ruszył Marcin Mrówczyński, podając w polu karnym do Marcina Mikołajewicza, który skierował piłkę do siatki na 2:0. Pod koniec pierwszej części spotkania leszczynianie wyprowadzili zabójczy kontratak, który sfinalizował Vitalii Lisnychenko strzelając gola na 1:2. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której to gospodarze dominowali, ale to zespół z grodu Kopernika cieszył się prowadzeniem.
W drugiej części ponownie drużyna FC Toruń była nastawiona na wyprowadzanie kontrataków. Jeden z nich zakończył się kolejnym golem 27. minucie. Marcin Mrówczyński dograł ze skrzydła swojemu koledze Remigiuszowi Spychalskiemu, który nie dał szans Michałowi Długoszowi podwyższając wynik na 3:1 dla Torunia. Gospodarze byli zmuszeni do jeszcze większego zaangażowania w ataku. Dopięli swego w 31. minucie, gdy Hubert Olszak wykorzystał zamieszanie w polu bramkowym gości, strzelając na 2:3.
Do końca spotkania Futsal Leszno próbowali strzelić bramkę wyrównującą, a w ostatniej minucie grali z lotnym bramkarzem. Jednak defensywa FC Toruń nie skapitulowała już tego dnia i to torunianie wywieźli trzy punkty z Leszna.