III liga kobiet: Podsumowanie 1. kolejki

Świetnie wypadła inauguracja sezonu III ligi kobiet dla zespołów reprezentujących nasz region.

KA4 resPect Krobia oraz Juna Trans Women Stare Oborzyska imponująco pokonały swoje rywalki, w tych dwóch pojedynkach padło ogromna ilość bramek.

KA4 resPect swoje zmagania rozpoczęły od meczu z Energetyk Junior Gryfino. Drużyna z Krobi na pewno liczyła przed tym pojedynkiem na zwycięstwo, ale na pewno nikt nie zakładał takiego scenariusza, który wydarzył się w sobotnie popołudnie. W pierwszej połowie padło 8. bramek, dla KA4 resPect. Później okazało się, że to jeszcze nie koniec i zawodniczki z Krobi dołożyły w drugiej połowie kolejnych 9. bramek, co dało ostateczny wynik aż 17:0! Ten wynik można skomentować krótko cytując Łukasza “Jurasa” Jurkowskiego: “łooooooo”.

14 : 0

Juna-Trans Women Stare Oborzyska swój mecz inaugurujący rozgrywki III ligi zagrały dzień później w niedzielę. Do Starych Oborzysk przyjechał zespół Victorii Niemcz Osielsko. Przed meczem wyróżnione zostały zawodniczki Juna-Trans Women Stare Oborzyska: Dobrusia Skorupska oraz Karolina Wlekła. Statuetkę nowej zawodniczce Juna-Trans wręczył Paweł Wojtala za zwycięstwo w kategorii Piłkarka roku 2019,  plebiscycie organizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz portal Piłka w regionie.

Wyróżnienia musiały dodać jeszcze większej pewności siebie zawodniczkom Juna-Trans. Wymienione wyżej zawodniczki poprowadziły swój zespół do wysokiego zwycięstwa w inauguracyjnym spotkaniu! Pierwsza połowa zakończyła się już bardzo wysoki prowadzeniem, bo aż 8:0. Mecz zakończył imponującym zwycięstwem zespołu Juna-Trans Women Stare Oborzyska 14:0!

źródło: Irek Pindral
źródło zdjęcia: Irek Pindral