IV Liga: Polonia 1912 Leszno – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2:0

W sobotnie popołudnie Polonia 1912 Leszno zmierzyła się z Krobianką Krobia w ramach 3. kolejki IV ligi. Oba zespoły na swoim koncie przed tym spotkaniem miały po jednym odniesionym zwycięstwie.

Trudno więc było przed spotkaniem upatrywać wyraźnego faworyta. Kto zwyciężył w tym pojedynku?

W pierwszych dwóch minutach świetne dwie sytuacje stworzył sobie zespół Krobianki. Jednak w żadnej z nich strzelcy nie popisali się celnością i goście nie objęli prowadzenia. Polonia po kilku minutach zareagowała i przejęła inicjatywę rozpoczynając dyktować swoją grę. W 16. minucie bramkarz Krobianki – Krzysztof Banaszak dopuścił się faulu w polu karnym na Jakubie Harendarzu. Konsekwencją tego zdarzenia był rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Wiśniewski. Gospodarze po objęciu prowadzenia nadal dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w 37. minucie, gdy z dalszej odległości uderzył Michał Płocharczyk a futbolówka po rykoszecie obrała inny kierunek i przelobowała bramkarza gości. Polonia prowadziła już 2:0. Szanse przed przerwą mieli jeszcze Wojciech Bzdęga i Szymon Kowalaszek, ale zabrakło trochę szczęścia i precyzji.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą lepiej rozpoczęli zawodnicy z Krobi. Najbliżej szczęścia i gola kontaktowego byli – Przemysław Kaczmarek i Marcin Masełkowski. Polonia po oddaniu inicjatywy w pierwszych minutach drugiej połowy, wróciła na dobre tory. Zmiany przeprowadzone przez trenera Łukasza Koniecznego dały nowy zastrzyk leszczyńskiemu zespołowi. W ostatnim kwadransie swoje sytuacje miał Michał Płocharczyk i Mateusz Witkowski ale nie zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii 1912 Leszno 2:0.

Polonia 1912 Leszno – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2:0

Bramki: 16’ Tomasz Wiśniewski (rzut karny), 36’ Michał Płocharczyk

Pinsel-Peter Krobianka Krobia: Krzysztof Banaszak, Tomasz Szumny, Fryderyk Kokot, Przemysław Kaczmarek, Marcin Masełkowski, Jakub Chwaliszewski, Jędrzej Tonkiewicz, Rafał Sarbinowski, Mateusz Górniak, Miłosz Urbański, Jakub Pospiech

Rezerwowi: Tomasz Dembski, Jędrzej Gembiak, Jakub Szymanowski, Jędrzej Knapp, Maciej Szpurka, Daniel Łuczak, Kacper Brodziak

Trener: Dariusz Wiśniewicz

Polonia 1912 Leszno: Kacper Tobółka, Tomasz Wiśniewski, Szymon Kowalaszek, Konrad Turbański, Michał Płocharczyk, Łukasz Bugzel, Damian Nowak (młodszy), Damian Nowak (starszy), Jakub Harendarz, Wojciech Bzdęga, Nataniel Kozibura

Rezerwowi: Dominik Dźwigała, Mikołaj Juśkowiak, Mateusz Witkowski, Adam Piwoński, Oskar Wulke, Jędrzej Jarożek, Maksymilian Pieczyński

Trener: Łukasz Konieczny