Przedsezonowe rozmowy: Sławomirem Górniakiem – prezes Sarnowianki Sarnowa

Kontynuujemy nasz cykl wywiadów – Przedsezonowe rozmowy. Jest to seria rozmów, które przeprowadzamy z trenerami, właścicielami i przedstawicielami klubów z naszego regionu.

Dziś publikujemy naszą rozmowę z prezesem Sarnowianki Sarnowa – Sławomirem Górniakiem. Zapytaliśmy o okres półrocznej przerwy od rozgrywek, o nadchodzący sezon, a także o nowe twarze w zespole. 

Miniony sezon został zakończony przedwcześnie, na pewno klub liczył na to, że w rundzie wiosennej powalczyć o awans – zabrakło tylko dwóch punktów. 

Tak założyliśmy sobie, że powalczymy o drugą lokatę koniec rundy jesiennej pozwalał wierzyć że cel jest do osiągnięcia, zobaczymy co przyniesie kolejny sezon, który już niedługo zostanie zainaugurowany.

Czy prawie półroczny okres bez rozgrywek mocno wpłynął na stabilność klubu. Był Pan zmuszony jako Prezes szukać dodatkowego wsparcia finansowego? 

Myślę, że od strony organizacyjnej nic się nie zmieniło Zarząd w przerwie nadal działał czekając na wznowienie rozgrywek. Jeśli chodzi o stronę finansową to mamy to szczęście, że nasi Sponsorzy są nadal z nami co pozwala w tych ciężkich czasach optymistycznie patrzeć w przyszłość za co wszystkim naszym darczyńcom, dziękuję. 

Niedługo zainauguruje się rozgrywki w lidze, jakie cele sportowe stawiacie sobie na nadchodzący sezon?

Cele zawsze stawiamy sobie najwyższe a boisko potem to weryfikuję ale myślę, że damy wiele chwil radości dla naszych wspaniałych Kibiców którzy zawsze licznie pojawiają się na Leśnym i też są z naszą drużyną na na wyjazdach.

W sezonie 2020/2021 w Sarnowiance zobaczymy jakieś nowe twarze?

Trener Zmuda zostaje z nami. Skończył się okres wypożyczenia Rajmunda Siecli. W naszej drużynie pojawiły się nowe twarze są nimi: Sebastian Bela i Kacper Adamczak obaj pozyskani z Szoku Bojanowo prowadzimy na tę chwilę rozmowy jeszcze z dwójką zawodników, ale o nazwiskach nie chciałbym jeszcze mówić.

Czy organizacja w obecnych czasach meczów niesie za sobą dla klubu dużo wymagań które należy spełnić?

Myślę, że poza obostrzeniami związanymi z pandemią nic się w ligach amatorskich nie zmieni.