Przedsezonowe rozmowy: Łukasz Sobecki – trener 4P4S Rydzyniak Rydzyna

Kontynuujemy nasz cykl wywiadów – Przedsezonowe rozmowy. Jest to seria rozmów, które przeprowadzamy z trenerami, właścicielami i przedstawicielami klubów z naszego regionu.

Dziś publikujemy naszą rozmowę z trenerem 4P4S Rydzyniak Rydzyna – Łukaszem Sobeckim. Zapytaliśmy o sytuację klubu po okresie przerwy od rozgrywek, o przedsezonowe spotkania i cele na nadchodzący sezon. 

Okres przygotowawczy jest dla Was intensywny, oprócz tego, że bierzecie udział w PLK rozgrywacie również dużo sparingów. W jakiej formie obecnie jesteście wg. Twojej oceny? Możesz od razu w kilku zdaniach ocenić inicjatywę Piłkarskiej Ligi Klubów.

Ten okres przygotowawczy ze względu na sytuację związana z koronowirusem jest zupełnie inny. Nigdy nie mieliśmy w okresie letnim tyle czasu na przygotowanie zespołu, ale też nigdy nie było tak długiej przerwy w grze. Dlatego zależało nam na dużej ilości gier kontrolnych. Tutaj ze świetną inicjatywą wyszedł Przemysław Kaczor. PLK stała się dla nas ważnym elementem przygotowań, poza tym zagraliśmy kilka dodatkowych sparingów. Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonali moi zawodnicy przez ostatnie 2 miesiące. 

W jakim stopniu okres pandemii dotknął Wasz klub? Czy ciężko było utrzymać partnerów i sponsorów?

Niestety pandemia bardzo namieszała w świecie sportu. Na szczęście w tym trudnym okresie mogliśmy liczyć na naszych sponsorów, którzy są z nami zawsze.

Od wielu lat wiadome jest to, że otrzymujecie wsparcie z gminy Rydzyna – i wasza współpraca zawsze układała się bardzo dobrze.

Współpraca z Gminą Rydzyna zawsze układała się wzorowo, nie inaczej było i tym razem. Dzięki dotacji mogliśmy spokojnie przygotować się do sezonu i spokojnie patrzeć na nadchodzący sezon. Życzyłbym każdemu klubowi takiego wsparcia jakie otrzymujemy od Gminy Rydzyna. Bardzo dziękujemy!

Jaki macie jako pierwsza drużyna cel na nadchodzący sezon?

Naszym głównym celem jest stały postęp w grze. Chcemy grać ofensywną i przyjazną dla oka piłkę. Mamy fajną ambitną grupę chłopaków którzy wychodzą na boisko zawsze z chęcią zwycięstwa. W tym sezonie liga jest trochę inna, zmierzymy się z kilkoma zespołami których nie znamy, to na pewno będzie ciekawe doświadczenie. Oczywiście będziemy chcieli być jak najwyżej w ligowej tabeli ale najważniejsza będzie radość i satysfakcja z gry.

Jesteście jednym z nielicznych klubów które wystawiają dwa zespoły na nadchodzący sezon.

To będzie już 6 sezon w którym Rydzyniak wystawia dwie drużyny, ale tak naprawdę można powiedzieć, że jesteśmy 1 zespołem. Często trenujemy razem i rotujemy zawodnikami. Ilość zawodników w naszym klubie pokazuje jak popularna jest piłka nożna w naszej gminie.

W klubie pojawiły się jakieś nowe twarze?

W przyszłym sezonie zobaczy w naszym zespole 3 nowe twarze. Nasz zespół zasili dwóch napastników – Dagomir Zimmer oraz Tobiasz Dziurdziewski oraz pomocnik Jakub Giera. Już podczas sparingów cała trójka pokazała, że wniesie do naszego zespołu dużo jakości.