Piłkarska Liga Klubów: Pogoń Śmigiel triumfatorem!

Wielki finał Piłkarskiej Ligi Klubów nie rozczarował! Na trybunach zasiadła spora ilość kibiców gospodarzy oraz gości. Sympatycy zespołu z Osiecznej zadbali od samego początku o oprawę na trybunach i doping. Bez wątpienia obu drużynom zależało na tym, aby sięgnąć po zwycięstwo w tym turnieju. Przekonaliśmy się o tym od samego początku spotkania.

Mecz rozpoczął się na dużej intensywności dla obu drużyn, które chciały jak najszybciej znaleźć się pod bramką przeciwnika i stworzyć zagrożenie. Tęcza na prowadzenie wyszła w 11. minucie po bramce Tobiasza Bartlewicza. Po kilku minutach gospodarze wykorzystali kolejną swoją okazję i podwyższyli wynik na 2:0, a ponownie na listę strzelców wpisał się Tobiasz Bartlewicz. Kto wówczas powiedział, że emocje w tym meczu się skończyły, był w wielkim błędzie. Co prawda do przerwy nie padł już żaden gol, ale już w 54. minucie gola kontakowego strzeliła Pogoń Śmigiel. Goście po tej bramce dążyli do tego, aby wyrównać na 2:2, co w 74. minucie udało się za sprawą Kamila Tomkowiaka. Emocje na trybunach ani przez moment nie szły w dół. Kilka minut później do rzutu wolnego podszedł Piotr Cieślarczyk. Zawodnik precyzyjnie przymierzył i oddał strzał nad murem, tym samym pokonując bramkarza gości. Tęcza objęła ponownie prowadzenie – 3:2. Do szczęścia gospodarzy brakowało niespełna dziesięć minut. Pogoń ruszyła, aby kolejny raz strzelić gola wyrównującego. Dokonała tego w 86. minucie za sprawą Mateusza Boronia, który mocnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza.

Spotkanie było bardzo wyrównane przez całą część spotkania i trudno jednoznacznie stwierdzić, kto ostatecznie zdominował bardziej przeciwnika. Dlatego wynik remisowy był zdecydowanie zasłużony. Po regulaminowym czasie gry aby rozstrzygnąć zwycięzcę, doszło do serii rzutów karnych, które okazały się wisienką na torcie całej Piłkarskiej Ligi Klubów. Emocje sięgały zenitu, bowiem dopiero w dziewiątej serii zawodnik gości pokonał bramkarza Tęczy i tym golem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Pogoni  w stosunku 7:6. Gratulacje składamy na ręce zawodników, bo taki mecz był bardzo dobrą promocją naszej regionalnej piłki. Gratulacje należą się także klubowi Tęczy za bardzo dobrą organizację samego finału.

Podsumowanie całego turnieju oraz galeria z finału zostaną wkrótce opublikowane.

Czwartek 23.07.2020 godz. 19.00, Tęcza Osa-Osieczna – Pogoń Śmigiel 3:3, seria rzutów karnych 6:7

Bramki: 11’ Tobiasz Bartlewicz (Tęcza-Osa Osieczna), 34’ Tobiasz Bartlewicz (Tęcza-Osa Osieczna), 52’ Roland Popiela (Pogoń Śmigiel), 74’ Kamil Tomkowiak (Pogoń Śmigiel), 80’ Piotr Cieślarczyk (Tęcza-Osa Osieczna), 86’ Mateusz Boroń (Pogoń Śmigiel)