Piłkarska Liga Klubów: Piast Poniec na podium

W Piłkarskiej Lidze Klubów jest to już ostatni tydzień rozgrywanych spotkań. Dziś doszło do walki o XI, IX i III miejsce. Emocji jak zwykle nie brakowało.

Aby mógł zostać rozstrzygnięty pojedynek o IX miejsce, musiało dojść w nim do rzutów karnych. Drużyna Juna-Trans Stare Oborzyska po regulaminowym czasie gry zremisowała z Promieniem Krzywiń 1:1. Mówi się, że konkurs jedenastek to loteria i na tej loterii szczęśliwy los dzisiejszego dnia trafili gospodarze. Wykonali bezbłędnie wszystkie – pięć podejść do rzutów karnych i to właśnie zespół Juna-Trans Stare Oborzyska mógł cieszyć się ze zwycięstwa z drużyną z Krzywinia.

Mecz Helios Czempiń – Piast Poniec miał być najważniejszym spotkaniem dzisiejszej serii gier pod kątem walki o zajęcie III miejsca w turnieju. Kibice w ankiecie przeprowadzonej na fanpagu Piłkarskiej Ligi Klubów opowiedzieli się za gospodarzami. Piast Poniec miał na pewno dużo do udowodnienia po półfinałowej porażce z Tęczą. Podopieczni Jerzego Radojewskiego podeszli do spotkania z drużyną z Czempinia bardzo zmotywowani. Goście bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą połowę spotkania. Krzysztof Karch trafił do siatki dwukrotnie i do przerwy Piast prowadził 2:0. Był to jednak początek festiwalu strzeleckiego jaki zamierzali urządzić sobie goście. Po przerwie Karch trafił trzeci raz – kompletując hat tricka a koledzy z drużyny trafiali do siatki kolejno cztery razy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:0 dla Piasta. Jednocześnie było to najwyższe zwycięstwo w turnieju jak do tej pory.

MECZ O XI MIEJSCE

wtorek 21.07.2020 godz. 19.00, Korona Wilkowice – APOL termPIR Spławie 3:0

MECZ O IX MIEJSCE

wtorek 21.07.2020 godz. 19.00, Juna-Trans Stare Oborzyska – Promień Krzywiń 1:1, seria rzutów karnych 5:3

Bramki: Paweł Stachowiak (Promień Krzywiń), Szymon Włodarczyk (Juna-Trans Stare Oborzyska)

MVP:  Łukasz Biały (Promień Krzywiń), Patryk Kwiatek i Błażej Karaś (Juna-Trans Stare Oborzyska)

Juna-Trans Stare Oborzyska: wkrótce

Rezerwowi: wkrótce

Trener: Adam Łuczak

Promień Krzywiń: Sosnowski, Losy, Karas, Wojtkowiak, Jesiek, Kaczor, Biernat, Bossy, Mielcarek, Biały, Stachowiak

Rezerwowi: Walczak, Michałowicz,M.Hofman, Wawrzyniak, Szczerbal, Nowak,

Trener: Mariusz Pietrzak

MECZ O III MIEJSCE

wtorek 21.07.2020  godz. 19.00, Helios  Czempiń – Piast Poniec 0:7

Bramki: 9’, 25’, 55’ Krzysztof Karch, 76’, 87’ Patryk Gendera, 88’ Jędrzej Wydmuch, 90’ Marcin Dawidziak (rzut karny) – wszyscy Piast Poniec

MVP: Krzysztof Karch (Piast Poniec), Marcin Dawidziak (Piast Poniec), Karol Zapart (Helios Czempiń)

Helios Czempiń: Szymon Kubicki, Radosław Picz, Miłosz Marcinkowski, Mateusz Olejniczak, Mateusz Jankowski, Maciej Grabowski, Michał Roszak, Szymon Pawłowski, Marek Grzelczyk, Czarek Jendrzejczyk, Tadeusz Sarbinowski

Rezerwowi: Michał Przygodzki, Łukasz Kubacha, Emil Gałka, Remigiusz Wiśniewski, Michał Roszak, Jan Naskręt, Łukasz Sadowski

Trener: Szymon Wichtowski

Piast Poniec:  Mateusz Chudziak, Szymon Ramota, Mariusz Klimasz, Jakub Piaszczyński, Emilian Prałat, Łukasz Janowicz, Jędrzej Wydmuch, Filip Walczak, Krzysztof Karch, Marcin Dawidziak, Patryk Gendera

Rezerwowi: Szymon Nowak, Wojciech Alejski, Szymon Szwarczyńskim, Oskar Kaczmarek, Krzysztof Matecki, Tomasz Dorociak

Trener: Jerzy Radojewski