Piłkarska Liga Klubów: Znamy kolejnego finalistę

W środowy wieczór odbyły się kolejne spotkania w ramach Piłkarskiej Ligi Klubów. Wśród nich najbardziej oczekiwany przez kibiców z Osiecznej i Ponieca – II półfinał, Tęcza-Osa Osieczna – Piast Poniec. Na tym właśnie meczu pojawiliśmy się, aby obserwować to bardzo ciekawie zapowiadające się starcie. Trudno było wskazać jednoznacznie faworyta. Mecz rozpoczął się dość spokojnie. Przez ponad dwadzieścia minut żadna ze stron nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. W 27 minucie padła efektowna pierwsza bramka dla gospodarzy strzelona z przewrotki. Po kilku minutach Tęcza podwyższyła wynik i wyszła już na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy sytuacja nie uległa zmianie. Goście do tej pory byli w stanie momentami utrzymać się dłużej przy piłce, lecz nie dawało to zamierzonych rezultatów. Krótko po przerwie, bo w 55 minucie było już 3:0. Po tym golu, drużyna Tęczy cofnęła się i czekała na rywala. Piast przez kolejne minuty dominował, a konkretnie do 72 minuty. Wtedy strzałem zza pola karnego, bramkę dającą jeszcze nadzieję strzelił – Marcin Dawidziak. Goście nie mogli świętować tej bramki, bo już minutę później bramkę na 4:1 strzeliła drużyna gospodarzy – tym samym pieczętując zwycięstwo i awans do finału Piłkarskiej Ligi Klubów. Wyniki pozostałych spotkań przedstawiamy w poniższym artykule.

środa 15.07.2020 godz. 19.00, Tęcza-Osa Osieczna – Piast Poniec 4:1

Bramki: 27’ Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), 33’ Adam Majchrzak (Tęcza-Osa Osieczna), 55’ Filip Piotrowski (Tęcza-Osa Osieczna), 72’ Marcin Dawidziak (Piast Poniec), 73’ Tobiasz Bartlewicz (Tęcza-Osa Osieczna)

MVP: Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), Hubert Masztalerz (Tęcza-Osa Osieczna), Emilian Prałat (Piast Poniec)

Tęcza-Osa Osieczna: Hubert Masztalerz, Adam Majchrzak, Piotr Łaszczyński, Tobiasz Bartlewicz, Michał Homski, Piotr Cieslarczyk, Karol Mróz, Jakub Prałat, Filip Piotrowski, Jakub Grochowy, Jacek Szczerbal

Rezerwowi: Konrad Borowczyk, Kamil Flaczyk, Patryk Lutowicz, Mateusz Maćkowiak, Bartosz Mastztalerz

Trener: Dawid Kaczmarek

Piast Poniec: Mateusz Chudziak, Szymon Ramota, Mariusz Klimasz, Miłosz Lokś, Kamil Cheba, Szymon Szwarczyński, Krzysztof Matecki, Emilian Prałat, Łukasz Janowicz, Marcin Dawidziak, Patryk Gendera

Rezerwowi: Szymon Nowak, Wojciech Alejski, Dawid Szafraniak, Jakub Piaszyński, Filip Walczak, Oskar Kaczmarek, Krzysztof Karch

Trener: Jerzy Radojewski

środa 15.07.2020 godz. 18.45 KS Apol termPIR Spławie – Juna-Trans Stare Oborzyska 0:3

Bramki: 9’ Krystian Lewandowski, 43’ Mateusz Rajewski, 61’ Jan Grobelny – wszyscy Juna-Trans Stare Oborzyska

MVP: Patryk Walkowiak, Krystian Lewandowski, Mateusz Rajewski – wszyscy Juna-Trans Stare Oborzyska

KS Apol termPIR Spławie: Kacper Skrzypczak, Valeri Krainov, Kamil Frąckowiak, Eryk Frąckowiak, Paweł Biały, Konrad Popiela, Mateusz Mania, Jakub Frąckowiak, Tomasz Zając, Kamil Łodem, Kamil Urbaniak

Rezerwowi: Mikołaj Gbiorczyk, Radosław Łabiński, Adam Ogrodowczyk, Jakub Pieśniak, Arkadiusz Łabiński, Marcin Kokociński, Miłosz Kostrzewa, Łukasz Piotrowski, Piotr Dragas

Trener: Łukasz Ogrodowczyk

Juna-Trans Stare Oborzyska: Tobiasz Biały, Jan Grobelny, Krystian Lewandowski, Mateusz Rajewski, Krzysztof Szafranek, Adam Szulc, Patryk Walkowiak, Szymon Włodarczak, Nikodem Włodarski, Arkadiusz Jankowski, Szymon Liman

Rezerwowi: Aleksander Przybylski, Alan Dudziak, Bartosz Grochowy, Rafał Jankowski, Nataniel Kaczor, Patryk Kwiatek

Trener: Adam Łuczak

środa 15.07.2020 godz. 19:00, 4P4S Rydzyniak Rydzyna – MTS Pawłowice 3:3, seria rzutów karnych 2:0

Bramki: Dagomir Zimmer x2 i Michał Wolański (4P4S Rydzyniak Rydzyna), Eryk Andrzejczak, Mateusz Łukaszewski, Mikołaj Adamczak (MTS Pawłowice)

MVP: Dagomir Zimmer (4P4S Rydzyniak Rydzyna), Patryk Becela (4P4S Rydzyniak Rydzyna), Adam Dolaciński (MTS Pawłowice)

4P4S Rydzyniak Rydzyna: Bartosz Hodura, Marcin Kajoch, Mateusz Szczefanowicz, Jakub Kaźmierczak, Wojciech Kamiński, Mikołaj Kaźmierczak, Marcin Piotrowiak, Łukasz Sobecki, Jakub Giera, Tobiasz Dziurdziewski, Michał Wolański

Rezerwowi: Patryk Becela, Tomasz Kaźmierczak, Alan Kosiński, Dagomir Zimmer, Mikołaj Szwarczyński

Trener: Łukasz Sobecki

MTS Pawłowice: Kamil Adamczak, Michał Koszyczarek, Mateusz Łukaszewski, Mateusz Ratajski, Szymon Bzdęga, Damian Tomczak, Szymon Rozwalka, Eryk Andrzejak, Adam Dolaciński, Aleksander Matuszewski, Jakub Łaszczyński

Rezerwowi: Mariusz Ratajski, Kamil Ziemliński, Vitali Pantuk, Mikołaj Adamczak, Dominik Kowalczyk, Jakub Grempka, Patryk Musielak, Bartek Jagielski, Jakub Chudziński, Michał Ratajczak, Miłosz Buczek

Trener: Robert Kuczyk

środa 15.07 godz. 19:00, Grom Czacz– PKS Racot II / Tur Turew 1:2

Bramki: Jakub Paul (Grom Czacz), Dawid Dudziak i Mikołaj Wójcik (PKS Racot II / Tur Turew)

MVP: Dawid  Dudziak (Grom Czacz), Tomasz Walkowiak (Grom Czacz), Piotr Trukowiak (PKS Racot II / Tur Turew)

Grom Czacz: Maciej Witomski, Błażej Walachowski, Patryk Domagała, Adrian Piotrowiak, Tomasz Walkowiak, Przemysław Bossy, Marcin Mencel, Dominik Kaczor, Adam Włodarczak, Eryk Poniży, Przemysław Adamczak

Rezerwowi: Damian Krzywosz, Bruno Handke, Jakub Paul, Adam JAkubowski, Nikodem Świtała, Marcin Dudzik, Artur Łupicki

Trener: Damian Walkowiak

PKS Racot II / Tur Turew: Mikołaj Ptaszyński, Jacek Żyniewicz, Wiktor Szymanowski, Mateusz Hertmanowski, Oliwier Górny, Dawid Dudziak, Piotr Turkowiak, Jakub Wójcik, Mikołaj Wójcik, Mateusz Borysiak, Szymon Pocztarek

Rezerwowi: Wojciech Ruskowiak, Jakub Kasprzak, Szymon Borysiak, Norbert Sobrowiak, Dominik Sikora, Piotr Dymarski

Trener: Wojciech Cieszewski