Piłkarska Liga Klubów: Znamy pierwszego finalistę

Po krótkiej przerwie wróciła Piłkarska Liga Klubów. Dziś zostały rozegrane dwa spotkania – Promień Krzywiń – Korona Wilkowice i Pogoń Śmigiel – Helios Czempiń. Pierwsze spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy, ale pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Korony Wilkowice. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i goście prowadzili 1:0. W drugiej części spotkania Promień w 72 minucie strzelił bramkę wyrównującą na 1:1. Kolejno nastąpiła mała wymiana ciosów, bowiem w przeciągu czternastu minut padły trzy bramki – dwie dla gospodarzy i jedna dla gości. W rezultacie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy i to właśnie Promień Krzywiń zagra w kolejnym spotkaniu o IX miejsce w turnieju. Drugie spotkanie – Pogoń Śmigiel – Helios Czempiń, było jednocześnie I półfinałem Piłkarskiej Ligi Klubów. Przed meczem, zdaniem kibiców to gospodarze mieli być faworytem tego pojedynku. Jednak Helios pierwszy zdobył bramkę na 1:0 w 20 minucie. Gospodarze odpowiedzieli dopiero kilka minut po przerwie, bo w 50 minucie doprowadzili do wyrównania. Pogoń pod koniec spotkania przechyliła szalę na swoją korzyść i w 75 minucie strzeliła gola na 2:1. Właśnie ta bramka okazała się być szczęśliwą na wagę awansu do finału.

wtorek 14.07.2020 godz. 19.00, Promień Krzywiń – Korona Wilkowice 3:2

Bramki: 24’ Daniel Knecht (Korona Wilkowice), 71’ Maciej Bossy (Promień Krzywiń), 72’ Patryk Kowalski (Korona Wilkowice), 77’ Krzysztof Hofman (Promień Krzywiń), 86’ Łukasz Biały (Promień Krzywiń)

MVP: Mateusz Picz (Korona Wilkowice), Danel Knecht (Korona Wilkowice), Łukasz Biały (Promień Krzywiń)

Promień Krzywiń: Michał Sosnowski, Kamil Rowiński, Jonasz Wojtkowiak, Błażej Frankiewicz, Mikołaj Losy, Dawid Biernat, Artur Jęsiek, Łukasz Biały, Adrian Gościniak, Marcin Grześkowiak, Paweł Stachowiak

Rezerwowi: Arkadiusz Oleszak, Jakub Walczak, Maciej Bossy, Krzysztof Hofman, Mikołaj Hofman, Aleksander Szczerbal, Przemysław Kaczor

Trener: Mariusz Pietrzak

Korona Wilkowice: Jakub Pindara, Dawid Nagel, Marcin Piech, Mikołaj Nowakowski, Mikołaj Karolczak, Adam Klecha, Mateusz Picz, Tomasz Świątek, Dawid Szulc, Patryk Mroczek, Daniel Knecht

Rezerwowi: Łukasz Janik, Mateusz Kościelak, Eryk Klupś, Adrian Piosik, Patryk Kowalski, Kuba Mrozek

Trener: Norbert Szulc

wtorek 14.07.2020 godz. 19.00, Pogoń Śmigiel – Helios Czempiń 2:1

Bramki: 20’ Bartosz Raszewski (Helios Czempiń), 50’ Damian Wieczorek (Pogoń Śmigiel), 75’ Roland Popiela (Pogoń Śmigiel)

MVP: Roland Popiela, Arkadiusz Dominiak, Damian Wieczorek – wszyscy Pogoń Śmigiel

Pogoń Śmigiel: Remigiusz Styziński, Jakub Stanek, Bartosz Biały, Marcin Czajka, Adam Bednarek, Marek Gierczak, Kamil Tomowiak, Arkadiusz Dominiak, Jan Kaczmarek, Damian Wieczorek, Paweł Bajsert

Rezerwowi: Paweł Bieniek, Krzysztof Kaminiarz, Mateusz Boroń, Mateusz Kozak, Roland Popiela

Trener: Piotr Łuczak

Helios Czempiń: Szymon Kubicki, Mikołaj Vogt, Miłosz Marcinkowski, Mateusz Jankowski, Mateusz Olejniczak, Jacek Dąbrowski, Marek Grzelczyk, Wiktor Jaśkiewicz, Adam Jurga, Szymon Pawłowski

Rezerwowi: Radek Picz, Bartek Majchrzak, Łukasz Sadowski, Maciej Grabowski, Jan Naskręt, Eryk Kaczmarek, Łukasz Kaźmierczak

Trener: Patryk Karmelski