Piłkarska Liga Klubów – Grupa C i D (wyniki)

Opublikowano

Środowe mecze Piłkarskiej Ligi Klubów miały rozstrzygnąć kwestie awansów z grupy C i D. Spotkanie tej pierwszej grupy pomiędzy Tęcza-Osa Osieczna – Promień Krzywiń rozpoczęło się zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg spotkania w pierwszej połowie prowadząc 2:0. Kibice, którzy przyszli obserwować ten mecz nie mogli czuć się zawiedzeni drugą połową. Po kilku minutach padła bramka kontaktowa dla gości. Gospodarzom dość szybko udało się odpowiedzieć aż dwoma bramkami – Jacka Szczerbala, który skompletował hat-trick. Promień strzelił później jeszcze dwie bramki, ale zabrakło czasu na wyrównanie. Tęcza wygrała ten pojedynek 4:3 i awansowała z pierwszego miejsca w grupie C. W drugim środowym spotkaniu na obiekt w Pawłowicach przybyło bardzo dużo kibiców spragnionych piłkarskich emocji, których w tym meczu nie brakowało. Stawką tego pojedynku był awans z pierwszego miejsca grupy D. Pierwsza połowa należała do Gości, którzy prowadzili 1:0. W drugiej części spotkania Piast strzelił szybko gola na 2:0, ale MTS kilka minut później trafił z rzutu karnego na 1:2. Wtedy piłkarze obu ekip zaczęli grać zdecydowanie bardziej agresywnie. Wymiana ciosów trwała do ostatnich sekund, ale wynik nie uległ już zmianie. PKS Piast Poniec awansował do następnej rundy z pierwszego miejsca w grupie D.

środa 8.07.2020 godz. 19.00, Tęcza-Osa Osieczna – Promień Krzywiń 4:3 , seria rzutów karnych 5:4

Bramki: 36’ Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), 41’ Karol Mróz (Tęcza-Osa Osieczna), 51’ Przemysław Kaczor (Promień Krzywiń), 61’ Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), 70’ Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), 74’ Krzysztof Hofman (Promień Krzywiń), 80’ Łukasz Biały (Promień Krzywiń)

MVP: Jacek Szczerbal (Tęcza-Osa Osieczna), Jakub Prałat (Tęcza-Osa Osieczna), Łukasz Biały (Promień Krzywiń)

Tęcza-Osa Osieczna: Hubert Masztalerz, Adam Majchrzak, Mateusz Machowiak, Tobiasz Bartlewicz, Piotr Cieślarczyk, Karol Mróz, Jakub Prałat, Jakub Grochowy, Filip Piotrowski, Jacek Szczerbal, Piotr Łaszczyński

Rezerwowi: Bartosz Masztalerz, Karol Szymański, Konrad Borowczyk, Kamil Flaczyk, Patryk Lutowicz

Trener: Dawid Kaczmarek

Promień Krzywiń: Michał Sosnowski, Mikołaj Losy, Jonasz Wojtkowiak, Kamil Rowiński, Artur Jęsiek, Aleksander Szczerbal, Dawid Biernat, Błażej Frankiewicz, Łukasz Biały, Marcin Grześkowiak, Paweł Stachowiak

Rezerwowi: Adrian Gościniak, Krzysztof Hofman, Przemysław Kaczor, Błażej Karaś, Maciej Bossy, Arkadiusz Oleszak

Trener: Mariusz Pietrzak

środa 8.07.2020 godz. 19.00, MTS Pawłowice – PKS Piast Poniec 1:2

Bramki: Mariusz Klimasz, Emilian Prałat (PKS Piast Poniec), Damian Kaczmarek (MTS Pawłowice)

MVP: Emilian Prałat (PKS Piast Poniec), Łukasz Janowicz (PKS Piast Poniec), Mateusz Ratajski (MTS Pawłowice)

MTS Pawłowice: Kamil Adamczak, Szymon Rozwalka, Damian Kaczmarek, Jakub Łaszczyński, Adam Dolaciński, Michał Koszyczarek, Wojciech Hadzak, Eryk Andrzejak, Mateusz Ratajski, Aleksander Matuszewski, Szymon Bzdęga

Rezerwowi: Dominik Kowalczyk, Jakub Grempka, Mateusz Łukaszewski, Kamil Zieliński, Mikołaj Adamczak, Bartosz Jagielski, Jakub Chudziński

Trener: Robert Kuczyk

PKS Piast Poniec: Mateusz Chudziak, Klimasz Mariusz Patryk Siniecki, Krzysztof Matecki, Tomasz Dorociak, Szymon Ramota, Jędrzej Wydmuch, Łukasz Janowicz, Miłosz Lokś, Jakub Piaszczyński, Marcin Dawidziak

Rezerwowi: Szymon Szwarczyński, Oskar Kaczmarek, Emilian Prałat, Michał Bożek, Filip Walczak

Trener: Jerzy Radojewski