Trzynastka pechowa dla wszystkich

Niestety dla drużyn futsalowych z naszego regionu ten weekend nie był szczęśliwy. W Futsal Ekstraklasie zespół GI Malepszy Futsal Leszno uległ 1:2 z obecnym wicemistrzem Polski KC KJ Toruń. Z kolei w niedzielnych spotkaniach w II Wielkopolskiej Lidze Futsalu wszystkie zespoły odniosły porażki.

Zdecydowanie najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się spotkanie w Gostyniu. Miejscowy Futsal Gostyń zmierzył się z liderem CRB Grupa Mrówka Mosina. Wilki nawiązały walkę w tym spotkaniu, jednak na najlepszą drużynę II Wielkopolskiej Ligi to nie wystarczyło. Zespół z Mosiny pokonał gospodarzy 2:1 i tym samym zapewnił sobie zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu. Do końca rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka, a CRB Grupa Mrówka Mosina nadal pozostaje niepokonaną drużyną w tym sezonie. Pewne jest już także, że na trzecim miejscu rozgrywki ligowe zakończą zawodnicy Futsal Gostyń.

Trzynasta kolejka nie okazała się szczęśliwa dla zespołu z Rawicza. Petro-Lawa Rawicz bardzo chciał zrehabilitować się za ostatnią porażkę z Mosiną. Wydawało się, że Jurand Koziegłowy będą osiągalne dla rawiczan. Wynik do przerwy (5:2) dawał jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania w drugiej części. Drugie 20. minut należało już całkowicie dla gospodarzy, którzy rozpoczęli festiwal strzelecki, a gości było stać tylko na jedno trafienie. Jurand Koziegłowy ostatecznie pokonało zespół z Rawicza 12:3.

W ostatnim spotkaniu kolejki Piast Poniec udał się do Konina na mecz z wiceliderem. Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszej połowie prowadzili z drużyną Piasta 3:0. KKF Automobile Torino Konin po przerwie zaczął grać jeszcze skuteczniej, co przerodziło się w kolejne gole. Drużyna z Ponieca odpowiedziała honorowym trafieniem Marcina Kajocha. Spotkanie zakończyło się rezultatem 8:1 dla zespołu z Konina. Piast Poniec w ostatniej kolejce zmierzy się z ICEA Futsal Poznań. W przypadku zwycięstwa, zespół z Ponieca zajmie czwarte miejsce na koniec sezonu.