Pewny awans Polaków

Reprezentacja Polski wysoko pokonała gospodarza turnieju Maltę 11:0 w ostatnim meczu turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Europy w futsalu. Tym samym Polacy awansowali do fazy zasadniczej kwalifikacji do UEFA Futsal Euro 2020.

Sobotni mecz z gospodarzami turnieju od początku przebiegał pod dyktando biało-czerwonych. Polacy całkowicie zdominowali grę reprezentacji Malty, w pierwszej części nie pozwalając nawet na oddanie strzału na bramkę Michała Kałuży. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 5:0. Wynik otworzył już w 4. minucie po indywidualnej akcji w swoim stylu Sebastian Leszczak pokonał bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później również po indywidualnej akcji skrzydłem Mikołaja Zastawnika, który dobrze dograł do Michała Marka, który podwyższył wynik. W 11 minucie niefrasobliwość w obronie gospodarzy wykorzystał Robert Gładczak. Kolejna bramka padła kilka minut później, bramkarz reprezentacji Malty włączył się w rozegranie akcji ofensywnej, podał niedokładnie i Dominik Solecki spod własnego pola karnego oddał strzał i zdobył kolejną bramkę dla biało-czerwonych. Minutę przed zakończeniem pierwszej części spotkania, bramkarz popełnił kolejny raz podobny błąd i tym razem Michał Marek z połowy boiska podwyższył wynik na 5:0.

Drugą połowę nasi reprezentanci zaczęli również efektownie. Na lewym skrzydle kolejną dobrą akcje przeprowadził Mikołaj Zastawnik, który dograł dokładnie do Adama Wędzonego. Polacy nie zamierzali zwalniać, po czerwonej kartce za zagranie ręką poza polem karnym bramkarza Malty, Polacy grali w przewadze. Bardzo szybko wykorzystał to Tomasz Lutecki strzelając kolejną bramkę oddając strzał zza pola karnego. W 31. minucie kolejną bramkę strzelił Adam Wędzony. Następną bramkę tym razem z przedłużonego rzutu karnego zdobył Sebastian Leszczak. Polakom wciąż było mało i kilkadziesiąt sekund później dogranie z rzutu rożnego na gola z pięknego woleja zamienił Robert Gładczak. Wynik ustalił trzy minuty przed końcem spotkania Tomasz Lutecki strzelając gola na 11:0.

Polska – Malta 11:0 (5:0)
bramki: Sebastian Leszczak 2 (4, 31), Michał Marek 2 (6, 19), Robert Gładczak 2 (11, 33), Dominik Solecki (15), Adam Wędzony 2 (23, 31), Tomasz Kriezel (26), Tomasz Lutecki (36).
Polska: Kałuża, Nawrat – Łopuch, Zastawnik, Kriezel, Lutecki – Wędzony, Gładczak, Solecki, Leszczak, Elsner, Marek, Wojciechowski.

Źródło zdjęcia: rp.pl