Kolejny sparingowy weekend

Do gry po przerwie zimowej wróciły kolejne zespoły z IV i V ligi. Pisaliśmy już o testach zawodników z Japonii w Obrze Kościan. Piłkarze poddani sprawdzianowi mogli się pokazać w sobotnim sparingu z Syrena Zbąszynek. Polonia dała się natomiast pokazać miejscowej młodzieży. Grali również V-ligowcy z Rawicza i Piasków.

Leszczyńska Polonia kontynuuje serię sparingów z rezerwami klubów ekstraklasy. Tym razem rywalami polonistów był drugi zespół Zagłębia Lubin. Spotkanie zostało rozegrane na sztucznej murawie w Lubinie i na początku ułożyło się bliźniaczo do pierwszego meczu kontrolnego z rezerwami Lecha. Już po kilkunastu minutach Stainer Polonia przegrywała 0:2, ale w drugiej połowie udało się odrobić straty za sprawą dwóch bramek wracającego po ciężkiej kontuzji Mateusza Witkowskiego. Szansę gry w tym meczu dostali juniorzy Szymon Kowalaszek, Oskar Wulke oraz Maks Pieczyński.

Drugi czwartoligowy zespół z regionu, Obra Kościan zmierzyła się z Syreną Zbąszynek, również czwartoligowcem, z tymże z grupy lubuskiej. Zawodnicy z Kościana pokonali rywali 3:1, a gole strzelali dwaj zawodnicy zza granicy, Mansur Maigari i testowany Masaki Hirano oraz niezawodny Tomasz Marcinkowski. Dla Obrzanki był to pierwszy sparing przed rundą wiosenną.

Zagłębie II Lubin – Stainer Polonia Leszno 2:2 (Lepczyński, Borkowski – Witkowski x2)

Obra Kościan – Syrena Zbąszynek 3:1 (Maigari, Hirano, Marcinkowski)

Stal Pleszew – Korona Piaski 1:1 (Szymczak)

Rawia Rawicz – Piast Żmigród (junior starszy) 2:0 (Molka, Guliński)

Źródło zdjęcia: Obra Kościan