Podsumowanie VIII edycji Krzywiń Lira Cup

W sobotę podczas pierwszego dnia turnieju około 300 zawodników zawitało do Krzywinia, żeby rywalizować w turnieju Lira Cup 2020. Zespoły podzielone zostały jak w Lidze Mistrzów. Osiem grup po cztery w każdej. Awans uzyskały dwie najlepsze z każdej z grup. 12 godzin gry w których nie zabrakło dramaturgii, pięknych akcji i bramek. W Święto Trzech Króli do zmagań przystąpiło najlepszych 16 zespołów wyłonionych z eliminacji. Finały zapowiadały się niezwykle ciekawie, dowodem na to była frekwencja podczas całego turnieju.

Faza finałowa została podzielona na cztery koszyki po cztery zespoły w każdej. Poniedziałkowe mecze grupowe były bardzo emocjonujące. Wyjątkiem trzeba przyznać była grupa K, w której KZBD i Macron gładko awans do fazy pucharowej wywalczyły. Do fazy pucharowej awansowały dwa najlepsze z każdej z grupy: Krobstyń, Whisky Shop, Wycisk, Kowalski Nietążkowo, KZBD, Macron, Misja Futbol, Lajszner Team. W kolejnej fazie odpadły Krobstyń, KZBD, Macron, Wycisk mimo, że w 1/4 finału prezentowały bardzo dobrą grę. W półfinałach spotkały się zespoły, które przez cały turniej pokazywały wysoki poziom, ale przede wszystkim drużyny tworzyły kolektyw podparty doświadczeniem rozegranych turniejów. Mecz półfinałowego zakończyły się tymi samymi rezultatami. Kowalski Niętążkowo pokonał zespół Whisky shop 3:1, a  Lajszner team zwyciężył z Misją Futbol. Jasne stało się wtedy , że drużyna Lajszner team, stanęła przed szansą pierwszy raz w historii Krzywiń Lira Cup obronić tytuł sprzed roku i wygrać turniej dwa lata z rzędu. W pierwszej kolejności rozegrano mecz o III miejsce, gdzie po regulaminowym czasie gry nie było rozstrzygnięcia (0:0) . Whisky shop lepiej wytrzymał wojnę nerwów i pokonał drużynę – Misja Futbol 3:2 w karnych.

W Finale spotkały się zespoły, które już turniej Lira Cup wygrały: Lajszner Team i Kowlaski Nietążkowo. Zespoły z terenu Kościańskiego w regulaminowym czasie gry nie mogły znaleźć skutecznej recepty aby strzelić bramkę. Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne. Lajszner Team lepiej je wykorzystał i pokonał Kowalski Nietążkowo 5:4. Został Mistrzem VIII edycji turnieju halowego Krzywiń Lira Cup 2020. Tym samym stało się jasne, że Lajszner Team obronił tytuł sprzed roku i jest jedyną drużyną w Krzywiń Lira Cup, która dwa lata z rzędu wracała z pucharem do domu.

W turnieju zostały przyznane indywidualne wyróżnienia:

Najlepszym bramkarzem turnieju został Damian Owczarczak (Whisky Shop)

Królem Strzelców został Marcin Dawidziak (KZBD)

Najlepszym zawodnikiem został wybrany Damian Wieczorek (Misja Futbol)

3. KZBD – Lajszner team 2:3
4. Misja Futbol – Macron 0:0 (2:0 w karnych)

Półfinały
1. Kowalski Niętążkowo – Whisky shop 3:1
2. Lajszner team – Misja Futbol 3:1

Mecz o III miejsce
Whisky shop – Misja Futbol 0:0 (3:2 w karnych)

Mecz o I miejsce
Kowalski Nietążkowo – Lajszner team 0:0 (4:5 w karnych)

Przemysław Kaczor – Prezes Stowarzyszenia Promień w Krzywiniu

Jako organizator jestem zadowolony z przebiegu turnieju. Z zachowania zawodników i gry fair play. Cieszy też coś nowego i dawno już w Krzywiniu niespotykanego. Parking przed halą w Krzywiniu zapełniony, trybuny również. Kibice dopisali za co bardzo dziękuje. Sukces tkwi w szczegółach, uczeniu się na błędach i słuchaniu innych. Dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby zespoły, której przyjeżdżają do Krzywinia czuły się jak najlepiej. Darmowa kawa i herbata niby nic, a cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ciepły posiłek podczas eliminacji i obiad w restauracji dla finalistów. Ciekawe nagrody i wyróżnienia. Nie mi jednak oceniać jaki jest Nasz turniej. Ocena należy do zawodników i kibiców. Dziękuje, że kibice chętnie przyjeżdżają do Krzywinia. Jednak nie byłoby tego turnieju bez osób wspierających naszą imprezę. Podziękowania dla Pana Burmistrza Jacka Nowak i Sekretarza Gminy Bartosza Kobus, Kierownika hali i trenera Łukasza Hofmana, Stolika „organizacyjnego”  Huberta ChudziakMikołaj Hofman. Dla zawodników Promienia Krzywiń i wiernych kibiców, którzy pomagali w przeprowadzeniu turnieju i posprzątaniu obiektu Dystrybutorowi marki JOMA Arkadiuszowi Reślińki, który dołożył cegiełkę jeśli chodzi o nagrody w turnieju. A także partnerom medialnym: Kościańska Telewizja Klin, Pilkawregionie.pl Fujigol. Dziękujemy kibicom za zainteresowanie, obecność i relację. To dzięki Wam jest o Naszym turnieju głośno. Dziękujemy przede wszystkim Prezesowi Wytwórni Pasz Lira Sp. z o.o., który od początku wspiera nasz turniej.

Źródło zdjęcia: Krzywiń Lira Cup