Wojciechowski pomógł ograć Serbów

Reprezentacja Polski w futsalu wygrywa 4:1 pierwszy mecz z Serbią rozgrywany w Lubinie. Dla naszej kadry, w której składzie był Sebastian Wojciechowski i Piotr Pietruszko było to pierwsze, historyczne zwycięstwo w spotkaniu z tym rywalem.

Do tej pory w futsalu nasz bilans z rywalem z Bałkanów to 0 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek. Do dziś nie mogliśmy przełamać się w meczach z Serbami i na początku spotkania nic nie wskazywało na to, że szybko się to zmieni. Reprezentacja po pierwszej połowie przegrywała z Serbią 0:1, ale z przebiegu gry dało się odczuć zdecydowaną poprawę w stosunku do spotkań rozgrywanych w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata. Druga połowa to już koncert w wykonaniu Polaków. Serbowie po przerwie nie mieli nic do powiedzenia, a Polacy świetnie grali przede wszystkim w defensywie, nie dopuszczając rywali do stwarzania okazji. Długo nie mogli się natomiast przełamać w ofensywie, aż do 33. minuty, w której to do remisu doprowadził kapitan naszej kadry, Kubik. Ostatnie minuty to już popis ofensywnej gry przy sporym udziale Sebastiana Wojciechowskiego, który spędził bardzo dużo czasu na parkiecie właśnie w tym okresie meczu i zaliczył asystę przy drugim trafieniu. Gole dla Polaków zdążyli strzelić jeszcze Zastawnik, Lutecki i Marek.

Kolejne spotkanie z Serbią już jutro o 18:00 w Jelczu-Laskowicach. Zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom na żywo oraz oglądając transmisję na kanale Łączy nas piłka TV.

Polska 4:1 Serbia

(33’ Kubik, 36’ Zastawnik, 39’ Lutecki, 39’ Marek – 2’ Rakić)