II liga PLF (3. kolejka)

Podobnie jak tydzień temu, także i cała III kolejka II Wielkopolskiej Ligi Futsalu odbędzie się w niedzielę. Najwcześniej z naszych regionalnych drużyn na parkiet wybiegną futsaliści z Rawicza, którzy w niedzielę o godz. 14:00 podejmą we własnej Hali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze dwa spotkania, jest to więc znakomita szansa na odbicie od dna ligowej tabeli.

Daniel Moeglich – Prezes zespołu z Rawicza „Każdy mecz w II ligowych rozgrywkach traktujemy tak samo i podchodzimy do każdego rywala z szacunkiem i pokorą. Postaramy się pokazać z jak najlepszej strony i przed własną publicznością dostarczyć trochę radości naszym kibicom. To będzie trudny pojedynek z wymagającym rywalem, który tak jak my nie ma nic do stracenia. Niestety nie zagramy w optymalnym składzie, kontuzje oraz sprawy prywatne spowodowały, że nie zagra 3 naszych zawodników. Postaramy się mimo wszystko o dobre widowisko i liczymy, że 3 pkt zostaną w Rawiczu” Z pewnością ekipa beniaminka z Rawicza szczególnie po wysokiej przegranej w Gostyniu, ma sporo pracy związanej przede wszystkim ze sferą mentalną. Pierwsze punkty w tym sezonie byłyby Petro Lawie Futsal Rawicz bardzo potrzebne.

Do prawdziwego hitu dojdzie natomiast w Poniecu. Spotkają się 2 zespoły, które mają na swoim koncie komplet punktów. O ile zespół z Ponieca wygrywał po heroicznej walce do ostatnich sekund, to ekipa z Mosiny miażdży na razie swoich rywali. Krzysztof Kaczmarzyk trener gospodarzy „Trudno na tą chwilę przewidzieć co się wydarzy w niedzielny wieczór. Chciałbym, żeby było to ciekawe widowisko, ze sporą dawką pozytywnych emocji. A wynik….. Obydwie ekipy chcą tego samego i na pewno nikt się przed nikim nie położy na parkiecie. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale kto powiedział, że będzie tylko łatwo i przyjemnie. Znam się z kilkoma zawodnikami Mosińskiego Klubu, szanuję i bardzo doceniam ich kunszt. To właśnie Darek, Łukasz i Daniel uczyli nas futsalowego rzemiosła jeszcze w Lesznie. Są bardzo doświadczonymi zawodnikami. Do tego trzeba pamiętać jeszcze o Siergieju – pozytywny człowiek i bardzo ambitny. Pozostali również potrafią grać, to na prawdę bardzo groźny i bramkostrzelny zespół. Średnio na mecz strzelają przeciwnikom 15 goli – to mówi samo za siebie. Jeśli chcemy korzystnego wyniku, musimy się wdrapać w niedzielę boso na Everest.

Kogo najbardziej obawia się trener Kaczmarzyk:” Tak jak wspomniałem wcześniej cały zespół CRB GUPA MRÓWKA MOSINA to godny przeciwnik z doświadczonymi nazwiskami, dlatego musimy być maksymalnie skoncentrowani do ostatniego gwizdka. Już teraz wiem, że ten mecz będzie nas kosztował mnóstwo sił ale musimy dać radę. A Daniel Lebiedzinski? Uwielbiam patrzeć na jego grę – kwintesencja futsalu. Sam w 2 meczach strzelił więcej bramek niż cały nasz zespół. Cóż więcej dodać….. Zespół z Ponieca znakomicie zaczał ten sezon „ Nastroje są znakomite. Gdyby tylko od nastroju w naszej drużynie zależał wynik najbliższego meczu , to już go wygraliśmy . Oczywiście to żart, ale poprzez ten żart chciałem podkreślić atmosferę jaka panuje w naszej drużynie. Po prostu chce się chcieć. Jednego możemy być pewni. Hala w Poniecu znowu zapełni się w komplecie kibicami.

Kolejnego beniaminka chciałby mieć na rozkładzie Futsal Gostyń. Gostynianie wybierają się w podróż do Koziegłów. Gospodarze jeszcze nie punktowali w tym sezonie, Futsal Gostyń odprawił w ostatnim meczu zespół z Rawicza, aplikując im 8 bramek. „ Chcemy podtrzymać zwycięską passę – mówi trener Futsal Gostyń Mateusz Matysiak. „ Zdajemy sobie sprawę, że punkty i gole zdobyte na wyjeździe smakują bardziej. Każdy zespół na swojej hali czuje się najlepiej, więc podchodzimy z respektem do zespołu z Koziegłów, który gra na trudnej, charakterystycznej hali, do której będziemy musieli się szybko przyzwyczaić. Mam nadzieję, że w niedzielę powiększymy swój dorobek punktowy. Niestety w dalszym ciągu nie będę mógł skorzystać z usług kontuzjowanych zawodników: Wojciechowskiego, Łagody, Dudki i Twardowskiego . Reszta zawodników będzie w niedzielę w stu procentach gotowa.
Życzymy naszym zespołom powodzenia w niedzielnych spotkaniach.

III kolejka II Wielkopolskiej Ligi Futsalu

Petro Lawa Futsal Rawicz – Tarnovia Tarnowo Podgórne 17.11. godz. 14:00
KKS Jurand Koziegłowy – Futsal Gostyń 17.11. godz. 17:00
KKF Automobile Torino Konin – ICEA Futsal Poznań 17.11. godz. 18:00
Piast Poniec – Grupa CRB Mrówka Mosina 17.11. godz. 18:00

Sporządził: Paweł Mrozkowiak

Źródło zdjęcia: Petro Lawa Futsal Rawicz