Futsalowych emocji ciąg dalszy w II lidze

Wszystkie mecze II kolejki II Wielkopolskiej Ligi Futsalu odbyły się w niedzielę 10.11.2019r. Bardzo uroczyście było w Gostyniu, gdzie Futsal Gostyń inaugurował tegoroczny sezon we własnej hali. Był Hymn Polski, dzieci z flagami oraz wiele innych akcentów biało-czerwonych. Był też komplet kibiców, którzy spragnieni byli z pewnością emocji futsalowych.

Od początku meczu grę próbowali prowadzić goście z Rawicza. Dość szybko jednak gospodarze zadali 2 ciosy. W 4 minucie do siatki trafił Krzysztof Kąkolewicz, a w 6 minucie było już 2:0 po bramce Bartłomieja Staryczenko. Po tych bramkach uszło powietrze z zespołu gości i pełną kontrolę nad meczem przejęli gospodarze. Jeszcze w I połowie, w 12 minucie Tomasz Nojman i w 13 ponownie Staryczenko podwyższyli prowadzenie na 4:0. Rawiczanom udało się strzelić gola pod koniec pierwszej połowy. W 17 minucie do siatki trafił Cezary Lorenz. Ale to było wszystko na co było stać zespół Petro-Lawa Futsal Rawicz w tym spotkaniu. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze : 2x Robert Przewoźny, Tomasz Nojman i tuż przed końcem meczu Przemysław Pawlaczyk. Ostatecznie więc Futsal Gostyń wygrał z zespołem z Rawicz 8:1. Trener gości Adrian Kociemba „To nie było najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. To był nasz pierwszy mecz na wyjeździe i zespół nie wytrzymał obciążenia z tym związanego. Nie wyszliśmy po prostu z szatni. Do tego po stracie 2 bramki kompletnie uszło z nas powietrze. Zespół gości był bardzo dobrze wybiegany i dynamiczny, i nie byliśmy w stanie sobie z tym poradzić. Musimy w kolejnych meczach poprawić przede wszystkim grę w obronie. Czeka nas jeszcze sporo pracy” Zupełnie inny nastrój panował w zespole gospodarzy. Prezes Dariusz Łagoda „ Nie było stresu przed tym spotkaniem. Chłopacy byli niesamowicie rozdrażnieni po porażce w Poniecu i chcieli dzisiaj za wszelką cenę pokazać, że w Poniecu to był wypadek przy pracy. Ani przez moment nasze zwycięstwo w tym meczu nie było zagrożone. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować kibicom ,którzy bardzo szczelnie wypełnili nasza Halę i nas świetnie dopingowali. Przy okazji tego meczu uczciliśmy także jutrzejszy Dzień Niepodległości”

Do ogromnych emocji zdołał nas już przyzwyczaić zespół z Ponieca. Po raz kolejny rozgrzali oni swoich kibiców do czerwoności. Trzeba dodać, że do Tarnowa Podgórnego udała się silna grupa kibiców na czele z Burmistrzem Ponieca Panem Jackiem Widyńskim. Mecz znakomicie się ułożył dla gości, którzy w 3 minucie po bramce Łukasza Janowicza objęli prowadzenie. Zdeterminowani gospodarze zdołali wyrównać, a następnie strzelić bramkę „do szatni”. Tak więc do przerwy to gospodarze prowadzili 2:1. Po przerwie trwała prawdziwa wymiana ciosów przez obydwa zespoły. W 26 minucie wyrównał Emilian Prałat, by po niespełna dwóch minutach znowu stracić prowadzenie na rzecz Tarnovii. Po raz kolejny przypomniał o sobie Łukasz Janowicz, który ponownie doprowadził do remisu. W 36 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie 4:3. Kiedy jeszcze na 2 minuty przed końcem prowadzili gospodarze, wydawało się, że to oni zgarną komplet punktów w tym meczu. Ekipa dowodzona przez charyzmatycznego Krzysztofa Kaczmarzyka po raz kolejny pokazała, że w każdym meczu gra do końca. Najpierw Tarnovia strzeliła bramkę samobójczą, a na 1,5 minuty przed końcem dobił gospodarzy Dawid Skiba. Tym samym Piast Poniec zainkasował kolejne 3 pkt i jak na razie z kompletem punktów razem z zespołem z Mosiny i Poznania współlideruje w tabeli II Wielkopolskiej Ligi Futsalu” „Kolejny horror za nami, cieszymy się jednak z kolejnych 3 pkt. W zespole panuje wspaniała atmosfera. Cieszymy się także z ogromnego wsparcia naszych kibiców. To im dedykuję to zwycięstwo” – mówił po meczu uradowany trener Piasta Poniec.